O mnie

Praktyk Biznesu, Rozumiem ludzi

Dla mnie Agile&Scrum są narzędziami do osiągania lepszych wyników zespołu wraz z większą satysfakcja pracy. Wiem jak przeprowadzić proces zmian z perspektywy osoby realizującej, bo jestem praktykiem.

Walczyłem, rozkazywałem, brałem udział w wyścigu szczurów - efektem było wiele lat zmarnowanej kariery. Tworzenie projektów skazanych na porażkę nauczyło mnie szybkiej identyfikacji dysfunkcji. Gdy poznałem inny świat, świat sukcesów, realizowanych deadlinów, wysokiej jakości poznałem metody naprawcze. Dzielę się tą wiedzą, bo wiem, że dzięki temu budzę się w coraz lepszym świecie.

0 +
lat doświadczenia
0 +
różnych stanowisk
0 mln
lini kodu (w tym php)
0 +
przeszkolonych od 2018

Moje biznesy...

Praktyk biznesu to nie "labelka" z przypadku. To realne doświadczenie w prawdziwym świecie biznesu.

Software Focus, 1mln obrotu, 20 ludzi zatrudnionych
CTO: CheeseCat, Nowoczesna Firma
IT Manager: Gemius, House of Numbers
Inwestor: Cheese Cat, FotoJuice, Software Focus
Projekty unijne: SeoTender, Pensje.net, Badanie Wynagrodzeń

Moja historia

Wiele projektów, sukcesów i porażek. Jest czym się dzielić...

Tym zdjęciem zauroczyłem moją przyszłą żonę, (r. 2006)

Pierwszy Komputer – mam 15 lat

Już kilka miesięcy po otrzymaniu komputera zacząłem zarabiać jako webmaster. Tylko 2 mln Polaków z dostępem do Internetu. 

Tworzę serwisy tematyczne w portalach: bajo.pl, gery.pl. Wykonuje masę zleceń na strony internetowe. Widzę rozwój internetu, trendy, powstawanie SEO, jQuery, ajax.

Warszawa – mam 19 lat

Dwa miesiące po maturze otrzymuje pracę jako Webmaster w Warszawie – Akonet. Mam możliwość tworzyć strony MSZ oraz Ścigacz.pl 

Tu zaczyna się historia specjalisty, poprzez kolejne firmy i stanowiska zdobywam unikalne doświadczenia – głównie w świecie startup gdzie liczy się skuteczność działania.

Software Focus, mam 25 lat

Otwieram własny Software House. W rok osiągam 1 mln obrotu, zatrudniam ponad 20 osób. Biznes siada w 13 miesiącu. Zadaję pytanie: Dlaczego?

Nie rozumiem jak działa świat biznesu, jako specjalista zostałem wykorzystany. Zaczynam zadawać sobie pytania, szukać odpowiedzi – co poszło nie tak? Dlaczego tak wiele lat pracy zostało skasowanych, dosłownie… Zaczynam pracować zdalnie, skupiam się na rodzinie.

Mam dość, mam 30 lat

Pracuję w Scrum w Igus. Sukces za sukcesem, wszyscy zadowoleni, praca wre. Każdy wykorzystuje mocne strony.

Badam temat Agile&Scrum, czytam ponad 50 książek. Podejmuje decyzje – dzielę się wiedzą, wychodzę do ludzi. Agile&Scrum jest artystycznym wyrazem mojej introwertycznej duszy.

#agileToTheBone, 100% Scrum

Warsztaty, Meetup, Konsultacje, Social Media, Blog, Youtube – odpaliłem petardę wiedzy. Ułożona wiedza w głowie, w powiązaniu z doświadczeniem uruchamia nieskończony strumień informacji. Pomagam i rozmawiam z każdym, komu mogę pomóc.

Ja Tobię, Ty komuś, Ktoś mi…

Co to jest postawa proaktywna?

Kiedy widzisz że możesz coś naprawić - napraw to.
Nie tylko ja zadaje pytanie "Po co?", "Dlaczego?"
Ja już znam odpowiedź.